Manisa hızlı trenle daha da büyüyecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ”Çevreyi sadece kendimiz için değil, gelecek kuşaklarımız ve evlatlarımız için korumalıyız” dedi.


Tanrıverdi, Manisa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan ”Manisa-İzmir Karayolu Güzergahı Peyzaj Düzenleme Projesi”nin başlatılması nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

Hüseyin Tanrıverdi, Sabuncubeli Orman Deposu’nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Manisa-İzmir güzergahının, Türkiye’nin en yoğun trafik akışının olduğu yollarından biri olduğunu söyledi.

Manisa’nın her geçen gün biraz daha büyüdüğünü, ekonomik ve sosyal açıdan geliştiğini ifade eden Tanrıverdi, şunları söyledi:

”Manisa’nın ihracatta yaptığı patlama, ekonomik kalkınma hedeflerimizin bile üstünde gerçekleşmiştir. Bu, hem Manisamız hem de ülkemiz adına çok sevindiricidir. Böylesine bir cazibe merkezi haline gelen Manisa’nın ürettiğinin, yurt sathına ve yurt dışına pazarlanmasındaki en önemli enstrüman elbette ulaşımdır. Ulaşımın da rahat, güvenli ve sorunsuz olması gerekmektedir. Anadolu’nun, Ege Denizi’ne açıldığı kapı olan bu hattın, yakın zamanda hızlı tren projesiyle desteklenmesi önümüzdeki süreçte ilimizin daha da büyüyeceğini, gelişeceğini göstermektedir.”

Hüseyin Tanrıverdi, temiz bir hava, temiz bir çevrede sağlıklı yarınlar dileğinde bulunarak, Manisa-İzmir Karayolu Güzergahının Ağaçlandırılması Projesi’nin bu noktada önemine işaret etti.

Proje kapsamında toprakla buluşturulacak fidanların gelecek açısından teminat olduğunu ifade eden Tanrıverdi, şöyle devam etti:

”Çevreyi sadece kendimiz için değil, gelecek kuşaklarımız ve evlatlarımız için korumalıyız. Çevre, birey ve toplum için sadece biyolojik ve ekonomik ihtiyaçların karşılanması açısından değil, toplumsal ve kültürel değerler ile ilişkiler bakımından da bir anlam ifade etmektedir. Bu anlayış ve bilinçle hepimiz yeşile, doğaya sahip çıkmalıyız. Tahribat yapanları uyarmalıyız.”

3 yılda 150 bin ağaç fidan dikilecek

Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın da projeyle Manisa-İzmir karayolu güzergahındaki boş arazilerin peyzaj değeri yüksek bitki türleri ile ağaçlandırılmasının amaçlandığını, 3 yıl süreli projede her yıl 50 bin fidan dikilmesinin planlandığını kaydetti.

Akın, projenin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Manisa Müdürlüğü ile imzalanan protokolle ”Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında hayata geçirileceğini de belirterek, bu sayede proje uygulaması süresince 30 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Törende konuşmaların ardından Tanrıverdi ve beraberindeki protokol üyeleri, Manisa-İzmir karayolu güzergahında belirlenen alana fidan dikti.

Ağaç dikim törenine, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa Vali Vekili Necmettin Yalınalp, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin ile İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın da katıldı.

Kaynak : www.akparti.org.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar