Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu:Öncelikli Hedefimiz,Şehir İçi Raylı Sistem Projesini Hayata Geçirmek DediSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Öncelikli hedefimiz, mevcut tren garı ile yeni terminal arasında mevcut rayların kullanımıyla şehir içi raylı sistem projesini hayata geçirmek” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Öncelikli hedefimiz, mevcut tren garı ile yeni terminal arasında mevcut rayların kullanımıyla şehir içi raylı sistem projesini hayata geçirmek” dedi.

Toçoğlu, yaptığı açıklamada, Sakarya’da yürüttükleri raylı sistem çalışmalarıyla ilgili bir takım görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Halkalı Gebze arası çalıştırılacak banliyö trenlerinin hızlı trene dönüştürülerek Sakarya’ya uzatılmasıyla ilgili çalışma yürüttüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Kısa süre önce milletvekillerimizle beraber Ulaştırma Bakanımız ile yaptığımız görüşmede bu talebimizi gündeme getirmiştik. Bugün toplantıda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Nihat Ergün de bu konuyu gündeme getirdi ve yeni hızlı tren hattı oluşturularak bu hattın da Halkalı’dan hareket edip Marmaray’ı kullanarak Kocaeli ve Sakarya’ya kadar uzatılmasını ve bölgenin ulaşım havzası olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu açıklamalar üzerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise Halkalı’dan kalkacak olan hızlı trenin sadece Kocaeli ve Sakarya’ya kadar değil, Düzce’ye kadar uzatılması üzerinde yeni bir çalışma yapacaklarını belirterek, ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün’ün siparişleri not edilmiştir’ dedi. İnşallah bu hat oluşturulduğunda Sakarya için çok önemli bir çalışma hayata geçmiş olur. Öncelikli hedefimiz, mevcut tren garı ile yeni terminal arasında mevcut rayların kullanımıyla şehir içi raylı sistem projesini hayata geçirmek.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.