TCDD Genel Müdürü’nden Büyükşehir’e teşekkürAnkara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı`nın son ayağı olan Köseköy- Gebze hattının temeli törenle atıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı törende TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman konuşmasında Büyükşehir Belediyesine vatandaşların mağdur olmaması için yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen törene Başkan Vekili Zekeriya Özak katıldı.

KATILIM YÜKSEKTİ
Törene; TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman, TCDD Alt Yapı Yatırımlar Genel Müdürü Ahmet Kuşhanoğlu, AB Yatırımlar Başkanı Dr. Mustafa Kaya, MFİB Başkanı Muhsin Altun, bakanlık müsteşarları Hasan Naiboğlu, Haluk Ilıcak, demiryolu hattını yapan Colin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, AB Büyükelçisi Jean Maurice Ripert, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, ilçe belediye başkanları, Ak Parti ilçe başkanları da katıldı.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Törende ilk olarak, sinevizyon gösterisiyle hızlı tren projesi tanıtıldı. Açılışta ilk sözü alan Karaman, “Köseköy-Gebze kesimi en fazla çalıştığımız kesim oldu. İstanbul-İzmit arası tamamen şehirleşmiş olduğundan, istimlâk zorlukları nedeniyle alternatif güzergâh oluşturamadık. Kapatılan bu bölgede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması için seferber oldu. Bu çalışmalarından dolayı Büyükşehir’e teşekkür ediyorum” dedi. Bakan Ergün ise “Tren yolu hattıyla birçok ülkeye taşımacılık yapılan ülke haline geleceğiz. Bu tren yolu hattı İstanbul ile Anadolu`yu birbirine bağlayan bir hat. O yüzden stratejik bir öneme sahip” diye konuştu.

Kaynak : www.gazetekocaeli.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.