TÜVASAŞ FERİZLİ’ye TAŞINIYOR GİBİ !

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’u ziyaret eden Ertiryaki, burada yaptığı açıklamada fabrika nın geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Ertiryaki, fabrikanın büyümesini istediklerini vurgulayarak, “Fabrikanın kapanması veya özelleştirilmesi ne Ankara’da ne de Sakarya’da hiçbir zaman gündeme gelmemiştir. Bizler fabrikayı büyütmek ve aldığımız siparişlerimizi zamanında
bitirmek istiyoruz. Çok daha fazla üretmek ve iş İstidamı sağlamak İstiyoruz” dedi.

Son günlerde fabrikanın Ferizli’ye taşınmasının gündemde olduğuna dikkati çeken Ertiryaki, Ferizli’nin gelişime açık bir ilçe olduğunu dile getirdi. Fabrikanın taşınmasna sıcak baktığını ifade eden Ertiryaki, şöyle konuştu: “Demiryolunun ve deniz limanın da Ferizli’den geçmesi ayrı bir avantaj olacaktır. Fabrikamız sadece bİnalardan ibaret değildir. Ben TUVASAŞ’ın taşınmasına sıcak bakıyorum. Ferizli’de siyasi partilerin ve sİvil toplum örgütlerinin biraraya
gelerek ayni dilden konuşmaları bizleri memnun etmiştir. Tüvasaş’ın  Ferizli’ye taşınması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyetidile getiren Ferizli Belediye Başkanı Soğuk ise TUVASAŞın daha geniş bir alana taşınması ve büyümesini istediklerini söyledi. Bu konuyla.ilgili çalışma başlattıklarını aktaran Soğuk’ “Her kesimden kişi ya dakurum, TUVASAŞ’ın Ferizli’ye taşınması ile ilgili görüşlerimize olumlu bakıyor, Bu konu İlçemizde heyecan yaratmıştır. Ferizli organize Sanayİ Bölgesi’nde TUVASAŞ’ A Eurotem için istenilen araziyi vermeye hazırız” diye konuştu.

Kaynak : MEDYABAR


İlk yorum yapan olun

Yorumlar