Tüvasaş Tartışmasında Son Durum.

“Fabrikanın taşınması için üzerime düşeni yapmaya hazırım” diyen Genel Müdür’e yanıt Atalay’dan geldi: “Ben de gücüm yettiğince bunu engellerim”
Türkiye Vagon Sanayi AŞ’nin (TÜVASAŞ) Ferizli ilçesine taşınması tartışmalarına da değinen Atalay, fabrikanın bulunduğu alanda kalması gerektiğini belirterek, fabrikanın işçi alımı yapılarak büyütülmesi gerektiğini söyledi.


Sakarya’da önemli kurumların kapanma noktasına geldiğini öne süren Atalay, ”Şimdi eskiden burada Şeker Fabrikası, Et Balık Kurumu (EBK) ve Donatım Fabrikası gibi kurumlar vardı. Yaptıkları iş ve çalıştırdıkları eleman sayısı çok az” şeklinde konuştu.

TÜVASAŞ’ın Sakarya’nın en önemli kurumlarından biri olduğuna işaret eden Atalay, kentte yaşayan her 3 kişiden birinin fabrikayla bağlantı içinde olduğunu ifade etti.

Atalay, Sakarya’da yaşayan hiç kimsenin TÜVASAŞ’ın taşınmasından yana olmayacağını savunarak, şöyle konuştu:

”TÜVASAŞ’ın olduğu yerde büyütülmesi Sakarya’nın yararına olacaktır. TÜVASAŞ şu anda 900’e yakın işçi çalıştırıyor. Bir de taşeron işçi problemi var. 250’ye yakın taşeron sorunu var. Bu ülkenin kangreni yani. TÜVASAŞ, yerinden başka yere hareket ederse faydalı olmaz. Yani TÜVASAŞ ile ilgili bir katkı sağlanacaksa işçi alımı yapılsın. Buranın büyümesi lazım. Yani taşınmasının bir faydası olmaz. TÜVASAŞ’a zarar verecek bir şeye kimse müsaade etmez. Ben de gücüm yettiğince bunu engellerim yani.”

Anadolu Ajansının Sakarya’da bölge müdürlüğü kurmasından dolayı da mutlu olduğunu kaydeden Atalay, ”AA Sakarya Bölge Müdürlüğü, İstanbul’dan başlayıp Ankara’da bitiyor. Böyle önemli bir müdürlüğün, Sakarya’da kurulması gerçekten çok güzel. AA, Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri ve temel taşlarındandır. Bu bölge müdürlüğünü buraya kuranlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak : http://www.yenisakarya.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar