34. Uluslar Arası 23 Nisan Çocuk Şenliği YHT İle Daha da Şenlendi

Yüksek Hızlı Tren hatlarının işletmeye girmesiyle birlikte, “23. Nisan Çocuk Şenliği” de daha da şenlendi.
“TRT 34. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kutlamaları kapsamında protokol kabulleri ve ziyaret için gelen yabancı ülke temsilcileri, basın mensupları ve çocuklardan oluşan 200 kişilik grup 20 Nisan Cuma günü YHT ile Konya’dan Ankara’ya geldi.
Bilindiği üzere, “34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamında Konya’da adeta bir masal diyarı oluşturuldu.
Mevlana Müzesi yakınındaki Mevlana Kültür Merkezi’nde (MKM) yapılan etkinlikler kapsamında; içinde çocukların eğleneceği mancınık, zıplama, tırmanma, mini golf gibi alanların bulunduğu ”Çocuk Ülkesi” platformu yer alıyor. Burada çocuklar seramik, mum, çanak çömlek ve çini atölyelerinde geleneksel sanatları tanırken, kağıt helva, macun, şerbet ve gözleme vb. geleneksel tatlarımızı da tatma imkanı buluyor. “ Çocuk Ülkesine” sadece Konyalı çocuklar değil, Yüksek Hızlı Trenle Konya’ya kolayca gelme imkanı olan Ankaralı çocuklar da ziyaret edebilir.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Konya’ya YHT nedeniyle kolayca ulaşma imkanı olduğu için bu projeye dahil edildiğini belirtti.

Kaynak : www.tcdd.gov.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.