DİYARBAKIR’DA HAFİF RAYLI SİSTEME GEÇİLECEKBir gazetecinin ‘Diyarbakır sokakları çok kirli bununla ilgili nedenler nelerdir’ ve ‘Diyarbakır’daki ulaşım sorunları nasıl aşılabilir’ sorularına Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, “Sabah saat 06:00 ila 12:00 arası Diyarbakır sokakları çok temiz. Ama bu saatten sonra bir anda bütün caddeler sokaklar çöpler içinde kalıyor. Biz gereken her şeyi yapıyoruz ana arteller üzerinde günde 8 defa çöp kamyonu dolaşıyor. Bu konuda vatandaşların bize yardım etmesi gerekiyor.

Özellikle esnafın herkes bulunduğu bölgeyi temiz tutmak zorunda. Belediye olarak biz bize düşenleri yerine getiriyoruz. Vatandaşlar da bu konuda daha fazla hassasiyet göstermek zorunda. Ulaşım sorununa gelince, biz ulaşım sorunu için hafif raylı sistem çalışmalarına başladık. Fizibilite çalışmalarını tamamladık. 2012 sonunda ihaleye açacağız. Ulaştırma Bakanlığı’na başvurumuzu yaptık. İnşallah ulaşım ile ilgili sorunları bu şekilde çözebileceğiz” diye cevap verdi.

DİRAY HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ

  1. Hat: Akkoyunlu Caddesi-Gevran Caddesi-Elazığ Bulvarı-Sanayi Bölgesi-Ahmed Arif Bulvarı-Selahaddini Eyyubi Bulvarı-Karacadağ Caddesi-Mardin Yönü-Havaalanı Kavşağı-Yeni Mardin Yolu-Mehmet Akif Ersoy Bulvarı-Akkoyunlu Caddesi.
  2. Hat: Akkoyunlu Caddesi-Gevran Caddesi-Elazığ Bulvarı-Suriçi Bölgesi-Gazi Caddesi-Melik Ahmet Caddesi-İstasyon Caddesi-Akkoyunlu Caddesi.

  3. Hat: Diyarbakır Havaalanı-Karacadağ Caddesi- Diyarbakır Havaalanı.

Kaynak : Haber Pro

 

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.