Esenyurt’ta lojistik merkez kuruluyorİstanbul Kıraç bölgesinde Esenyurt Logistic Center inşa ediliyor. Eroğlu Gayrimenkul’ün projesi olan lojistik merkez toplam 109 bin 336 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Lojistik ve sanayi tesislerinin yoğun olduğu Kıraç bölgesinde Esenyurt Logistic Center inşa ediliyor. PMI Mimarlık tarafından tasarlanan ve Eroğlu Gayrimenkul’ün projesi toplam 109 bin 336 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Üç ayrı blok depo alanından oluşacak proje; Avrupa Otoyolu’nun Hadımköy bağlantısı üzerinde, E-5 karayolu ve TEM’e eşit mesafede konumu ve sektör tesislerine yakınlığı ile dikkat çekiyor.

Betonarme döşeme üzerine 1,5 cm kalınlığında endüstriyel zemin kaplaması ile inşa edilen projede çelik çatı, A1 klasmanında yanmaya dirençli ve PVC izolasyonlu çatı kaplaması ile ESFR (Erken baskılı hızlı tepkili) otomatik yangın söndürme sistemleri de dikkat çekiyor.

Her blok için 1 adet betonarme forklift rampasının planlandığı projede ayrıca; yine her bloğa özel olarak 2 ton kapasiteli yük asansörü ve akü şarj bölümü yer alacak.

65 milyon dolar yatırım bedeli ile hayata geçirilen ve merkezi lokasyonu ile dikkat çeken, lojistik merkezi olmaya aday Esenyurt Logistic Center tarafından pazarlanıyor.

Kaynak : www.ulasimonline.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.