Eskişehir’de Yeni Hatlar Tramvay Yolu Yapım Çalışmaları BaşlıyorBüyükşehir Belediyesi’nin Tramvay Sistemi’ni üç yeni bölgeye uzatacak projesinin etap etap ilerlediği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Tramvay Sistemi’ni üç yeni bölgeye uzatacak projesinin etap etap ilerlediği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 Ocak’ta gerçekleştirilen yer tesliminin ardından projenin yükleniciliğini üstlenen Gülermak-YDA ortak girişimi, tramvay hatları uzatma projesine ilişkin “şantiye kurulumu, malzeme temini, proje kontrolü ve arazi ölçümleri” gibi öncelikli olarak gerçekleştirilmesi gereken çalışmaları tamamladı. Proje kapsamında şimdi de tramvay yolu yapım çalışmaları başlıyor.

Söz konusu 3 hatta da eş zamanlı yürütülecek ilave hat çalışmalarında ilk olarak 16 Nisan’da Batıkent-Çamlıca hattına kazma vurulacak. Ardından 17 Nisan’da Yenikent-Çankaya hattı, 25 Nisan’da da Emek-71 Evler hatlarının yol yapım çalışmalarına başlanacak.

Çalışma yapılacak bölgelerdeki altyapı ve trafik düzenlemelerine ilişkin

“AYKOME” ve “UKOME” gibi ilgili kurumların katılımıyla bir dizi karar alındı.

UKOME kararıyla, Batıkent-Çamlıca hattında Gündüz Ökçün Caddesi’nin Ulusal Egemenlik Bulvarı istikametine giden şeridi 16 Nisan Pazartesi gününden itibaren trafiğe kapatılacak.

Yenikent-Çankaya hattında ise Şehit Subutay Alkan Caddesi 17 Nisan Salı gününden itibaren trafiğe kapatılacak.

Emek-71 Evler hattında da Ertaş Caddesi’nin belirli bölümleri 25 Nisan Çarşamba gününden itibaren araç trafiğine kapatılacak.

Kaynak : www.haberler.com