İZBAN Menemen pazarına bereket getirdiCumaovası – Aliağa İZBAN hattı sayesinde Menemen pazarına olan ilgi günden güne artıyor. Perşembe günü kurulan pazar, hem taze ürünleri ile hem de ucuz oluşuyla İzmirlilerin beğenisini kazandı
Menemen Belediyesi tarafından geçen sene başlatılan, “Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları” projesinin hayata geçmesi sonrası, Menemen pazarına rağbet arttı. Perşembe günleri açılan pazarda ucuz, organik ve özellikle de alınan sebze, meyve ve otların taze oluşu, ilginin giderek artmasında önemli bir rol oynuyor.
İZBAN’ın hayata geçmesi sonrası Hatay, Altındağ ve Karşıyaka’dan hanımlar sabah erken saatlerinde İZBAN’a binerek Menemen’e geliyorlar. Burada 30-40 dakika içinde alışverişlerini yapan İzmirliler daha sonra otobüsle tekrar İZBAN’a dönüp evlerine geçiyorlar. 90 dakika içinde yaptıkları bu yolculuğa sadece 1 lira 75 kuruş ödüyorlar. Öte yandan pazardan taze günlük sebze, meyve ve otları ucuza almaları onları mutlu ediyor. Hem pazarcı kazanıyor. Hem de kadınlar aile bütçesine katkı sağlıyorlar.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriYorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.