KÖSEKÖY-GEBZE ARASI HIZLI TREN HATTI KOCAELİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİAnkara ile İstanbul arasına yapılan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Eskişehir-İstanbul kesiminin inşaatında son aşama olan Köseköy-Gebze ayağıyla ilgili, vali Ercan Topaca belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

24 ayda tamamlanması planlanan projeyle ilgili olarak valilik binasında düzenlenen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile hattın geçtiği Kartepe, Gebze ve İzmit ilçelerinin belediye başkanları katıldı.

YÜZ YILDA BİR

Toplantıda konuşan vali Topaca, “Hızlı trenle ilgili liman bağlantıları, hemzemin geçitleri konusunda değerlendirme yapacağız. Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yönde çalışma yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları`ndan gelen yetkililerle paylaşacağız.

Tren yolunun kapatılması yüz yılda bir olan olaydır. Bu dönemi iyi değerlendirerek, tren yolunun altı üstü şeklindeki bağlantıları dayanıklı bir zemine oturtmamız gerekiyor” dedi.

TİCARETE KATKI

Üçüncü hattın yapılacağını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün açıkladığını anımsatan vali Topaca, “Üçüncü hat Kocaeli için çok önemlidir. Hazırlıklar devam ediyor. Tahsisler ve kamulaştırmalar olacaktır. Hat konusunda sıkıntı yok.

Liman bağlantıları Kocaeli için çok önemlidir. Bunu çok önemsiyoruz. Hızlı tren Türkiye`nin projesi, üçüncü hat Kocaeli için önemlidir. Liman bağlantılarının sağlanması ticarete büyük katkı verecek” diye konuştu.

Kaynak : Cihan

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.