Metro ve Marmaray Kartal-Maltepe’yi uçuşa geçirdiHer ne kadar bu yıl içinde açılması planlanan metro ile gündeme gelse de Kartal-Maltepe, tüketicilere ulaşım açısından daha fazla şey vaat ediyor. Marmaray projesinin tamamlanmasıyla bölgenin ulaşım alternatiflerinin artacağı, dolayısıyla burayı yaşam alanı olarak seçen tüketicilerin sayısının yükseleceği belirtiliyor. Son dönemde gayrimenkul geliştiricilerin projeleri için burayı adres olarak seçmeleri de bunun bir göstergesi.

Metrobüs, metro ve tramway… Toplu insan taşımacılığının vazgeçilmez bu 3 aracı geçtiği güzergâhları adeta ihya ediyor. Bu araçların geçtiği yol üzerindeki kira fiyatları artıyor, satılık ev fiyatları yükseliyor, hele boş arazi varsa değerine değer katıyor. Anadolu yakasındaki Kartal –Maltepe de bu yıl açılması planlanan metro ile şimdiden değerine değer katan ilçelerden.

İstanbul’un bu iddialı lokasyonu şimdiden birçok tüketici tarafından yaşam alanı olarak seçilmeye başlandı. Bunda, son yıllarda ilçenin ulaşım alternatiflerinin artması ve buna bağlı olarak birçok yeni projenin yükselmesi etkili. Zira “Buraya metro bağlanacak. Üstelik kentsel dönüşüm ilk bu lokasyonlarda gerçekleşiyor. İstanbul sıkıştı ve gideceği ilk yer buralar” diyor Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı.

Kaynak : www.hurriyetemlak.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.