MÜSİAD lojistik merkezi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

MÜSİAD Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Yardımlı ve Başkan Yardımcısı Abdulkadir Karatay, MÜSİAD Konya Şubesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Danışmanı Sami Kabaş ile Lojistik Merkez çalışmaları hakkında toplantı yaptı.
Aksaray’da Lojistik Merkezi kurulması amacıyla araştırmalar yapan ve çalışmalarına başlayan MÜSİAD Aksaray Şubesi yönetim kurulu üyeleri, konuyla ilgili alt yapı çalışmaları olarak Lojistik sektörünün analizini çıkaracak faaliyetlere katılım sağlayarak bilgi topladıklarını belirtti. Dünya ticaretinde Lojistik sektörünün günbegün önemini artırdığını belirten MÜSİAD Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Yardımlı, “Geleceğin sektörleri arasında yer alan Lojistik Sektörünün Aksaray’ın ticaret merkezi olabilmesi için çok önem arz ettiğini söyledi.”
Lojistik sektörünün artan dünya ticaretinde çok önemli bir konuma yükseleceğini söyleyen Başkan Kerim Yardımlı, “Üretimden tedariğe kadar yer alan tüm süreçlerde, üretici firmaların nihai tüketiciye hızlı, yerinde ve zamanında ürün ulaştırmaları rekabet açısından son derece mühimdir.” dedi. MÜSİAD olarak coğrafi-stratejik konumu çok iyi olan Aksaray’ın sürekli gelişen bir il olması ve bu gelişmenin organize bir şekilde planlanması için lojistik merkezinin hızlı bir şekilde geç kalınmadan yapılması gerektiğine inanmaktayız. Sivil toplum kuruluşu olarak şehrimizin gelişmesine katkı sağlayacak, kalkınmasını artıracak bu tür dev projeleri sürekli gündemimizde tutmak ve projelendirmek için gayret gösteriyoruz.” dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Danışmanı Sami Kabaş ise Aksaray’ın Türkiye’nin merkezinde yer alması ve ülkemizin dünya ticaretinde lojistik ülke olarak öne çıkması sebebiyle hızlı bir şekilde çalışmalarını tamamlaması gerektiğini söyledi.
Sami Kabaş, ülkemizi bir uçtan diğer uca demir yolu ile örmeye başladıkları şu dönemde Aksaray’ın konumunu avantaja çevirecek hatta üretim merkezi olacak özelliklerini kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, iş adamları ve siyaset kurumu ile vakit kaybetmeden planlama ve daha sonrasında projelendirme çalışmasını tamamlaması gerekmektedir. Zamanla yarıştığımız şu dönemde artık ülkelerin lojistik merkez olmaları hatta bölgelerin ve illerin merkez olmaları için kıyasıya rekabet yaşanmakta olup Aksaray olarak sizlerinde çalışmalarınıza hız vermeleri gerekmektedir.” dedi. Aksaray’ın dinamikleri tarafından hazırlanacak projelere bakanlık ve hükümet nezdinde bizlerde gereken desteği vererek bu güzide şehrimizi hep birlikte 2023’ e hazırlamalıyız.” dedi.


Kaynak : http://www.aksarayposta.netİlk yorum yapan olun

Yorumlar