Polonya-Ukrayna-Rusya 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Yolcu Taşımacılığı için Anlaşmaya Vardı

Beyaz Rusya, Polonya, Rusya ve Ukrayna’dan demiryolu şirketleri Avrupa Futbol Şampiyonası UEFA 2012 için ulaşım hizmetlerinde işbirliği mutabakat anlaşması imzalandı.


Yapılan anlaşmaya göre taraflar Rusya, Ukrayna, Belarus ve Polonya şehirleri arasında futbol taraftarlarını taşıyan ek yolcu trenleri  sağlamayı kabul etti. Buna göre taraflar ,  gümrük vergileri ve katılımcılar için sınır geçiş prosedürleri optimize etmek amacıyla işbirliği içinde davranacaklarını beyan ettiler .

Özellikle Futbol Şampiyonası boyunca devam edecek Rusya ve Polonya arasındaki bağlantı demiryolu trafiği için bir  konsept geliştirildi. Moskova’dan Varşova çalışan trenlerde  çok sayıda yolcu “PKP Intercity” trenlerden JSC “FPK” trenlere Rus treniyle aktarma yapacaklar . Varşova’dan Moskova’ya seyahat eden yolcularda Polonya treni  Brest ‘e alınacaklar daha sonra Rus treniyle aktarma yapacaklar. Bu, mevcut demiryolu ve altyapı özellikleri daha etkin kullanımını sağlayacak.

Moskova’dan  kalkan trenler için  zaten UEFA 2012  piyasa talebinin  yarattığı koşullar doğrultusunda bazı düzenlemeler  yapılmıştı.

Kaynak : Raillynewssohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar