Polonya-Ukrayna-Rusya 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Yolcu Taşımacılığı için Anlaşmaya Vardı

Beyaz Rusya, Polonya, Rusya ve Ukrayna’dan demiryolu şirketleri Avrupa Futbol Şampiyonası UEFA 2012 için ulaşım hizmetlerinde işbirliği mutabakat anlaşması imzalandı.

Yapılan anlaşmaya göre taraflar Rusya, Ukrayna, Belarus ve Polonya şehirleri arasında futbol taraftarlarını taşıyan ek yolcu trenleri  sağlamayı kabul etti. Buna göre taraflar ,  gümrük vergileri ve katılımcılar için sınır geçiş prosedürleri optimize etmek amacıyla işbirliği içinde davranacaklarını beyan ettiler .

Özellikle Futbol Şampiyonası boyunca devam edecek Rusya ve Polonya arasındaki bağlantı demiryolu trafiği için bir  konsept geliştirildi. Moskova’dan Varşova çalışan trenlerde  çok sayıda yolcu “PKP Intercity” trenlerden JSC “FPK” trenlere Rus treniyle aktarma yapacaklar . Varşova’dan Moskova’ya seyahat eden yolcularda Polonya treni  Brest ‘e alınacaklar daha sonra Rus treniyle aktarma yapacaklar. Bu, mevcut demiryolu ve altyapı özellikleri daha etkin kullanımını sağlayacak.

Moskova’dan  kalkan trenler için  zaten UEFA 2012  piyasa talebinin  yarattığı koşullar doğrultusunda bazı düzenlemeler  yapılmıştı.

Kaynak : Raillynews

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.