TRABZON’A Mutlaka Lojistik Merkez KurulmalıÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevre zirvesine katılmak için geldiği Trabzon’da 4 konuda mesaj verdi. Trabzon’un teşvikte 3. bölgeye atılmasıyla ilgili “Bakanlar Kurulu’nda konuşur yeniden değerlendiririz. Allah’ın emri değil ya” dedi.

Lojistik Merkez Kurulacak
TRABZON’A mutlaka lojistik merkez kurulması gerektiğini savunan Bayraktar, Çamburnu mu olur, daha yakın bir yermi bakacağız. Ankara’daki lojistik merkezi gördük. Hakikaten müthiş. Onları buraya nasıl getiririz diye düşünüyoruz” dedi.
Trabzon’a mutlaka lojistik merkez kurulması gerektiğine işaret eden Bakan Bayraktar, “Trabzon’a daha yakın bir yerde mi, Çamburnu’nda mı ona bakacağız. Trabzonlu vekilimiz Sayın Cevdet Erdöl’le Ankara’daki lojistik merkezi gidip gördük. Hakikaten müthiş yapmışlar. Biz onları buraya nasıl getirir, nasıl yaparız? Çamburnu ile ilgili defalarca konuştuk, onun çok ciddi çalışması içindeyiz. Demiryolu gerek stratejik, gerek ekonomik, gerek Türkiye’nin konumu bakımından mutlaka Trabzon’a gelmesi lazım. Çok dikkatli bir şekilde bilimsel olarak. Ulaştırma Bakanlığı’nın ve KTÜ’nün yaptığı araştırmalar var, bunların hepsini bir araya getirip bir an evvel demiryolunu nasıl getiririzin hesabını yapmalıyız. Akyazı Projesi yaklaşık 50 milyonluk bir proje. Etrafındaki yatırımlarla birlikte düşünmemiz lazım. Trabzon’a mutlaka uluslararası bir fuar getirmemiz lazım. Uluslararası baktığımız zaman, turizm bakımından yabancı ülkelerin insanlarının ülkemize gelmesi açısından en önemli argüman fuar” diye konuştu.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.