Tramvay Karataş’a çıktıGaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran Ayında temeli atılan 2.Etap Karataş Bölgesi Raylı Sistem çalışmasında sona yaklaşılarak ilk deneme sürüşü yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü yaptığı açıklamada, ‘1 Mart 2011 tarihinde yolcu taşımaya başlayan Raylı Sistem 1.Etabın kent içi ulaşımda büyük bir rahatlama sağladığını, günde yaklaşık 30 bin yolcu taşıdıklarını ve Karataş 2. etap çalışmasında ise sona yaklaşılarak ilk deneme sürüşünü bugün gerçekleştirdiklerini” söyledi.

“1 YILDA TAMAMLADIK”

Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü, “19 Nisan 2011 tarihinde ihaleleri yapılan Raylı Sistem 2.Etap (Karataş Bölgesi) Ray Döşeme, İnşaat Yapım İşi ve Raylı Sistem 2.Etap (Karataş Bölgesi) Elektrifikasyon işleri çalışmalarına 24 Mayıs 2011 tarihi itibarı ile başlayarak, projenin 01.06.2011 tarihinde temelini attık. 360 gün içerisinde faaliyete geçirmeyi planladığımız Raylı Sistem 2.Etap (Karataş Bölgesi) Projesi ile çevresiyle birlikte 300 Bin’e yaklaşan nüfuslu Karataş bölgesindeki halkın, daha hızlı ve konforlu bir şekilde şehir merkezine taşınmasını hedeflenmekteyiz” dedi.

BÖLGE MODERN BİR KİMLİĞE KAVUŞACAK”

Sülü, “Raylı Sistem 2. Etap Projesi kapsamında bisiklet yolları projelendirilerek, bölge daha modern bir kimlik kazanacaktır. Akkent Bölgesinden Gaziantep Üniversitesine kadar uzanacak bisiklet yolları ile bir Avrupa şehri havası kazandırıldı. İş kapsamında raylı sistem güzergâhındaki tüm elektrik direkleri yer altına alındı” diye konuştu.

‘Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından güzergâhtaki tüm yatay ve düşey kotların düzenlenerek, asfaltların yenilendiğini’ belirten Hasan Hüseyin Sülü, “ Çalışmalarımızın tüm hızıyla devam ediyor. 2. Etap Raylı Sistem deneme sürüşlerinin ilkini bugün gerçekleştirdik. Deneme sürüşlerimize bir süre devam edip eksiklerimizi tamamlayacağız. Karataş 2. Etap Raylı Sistem hattımız yolcu taşımaya başlaması ile birlikte Depo Sahası dahil toplam 15 Km olan Raylı Sistem Hattı kentimizde 21 Km’ye ulaşmış olacaktır” dedi.

Kaynak : www.guncelgazete.com

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.