Tren yolcularının yol açma savaşı

Sivas’ta demiryoluna düşen kaya trenin uzun süre beklemesine neden olurken yolcuların kayayı kırma çabaları dikkat çekti.
Sivas’tan Kangal ilçesi yönüne giden Van Gölü Ekspresi’nin güzergahındaki demiryoluna Taşlıdere mevkiinde yamaçtan kopan büyük bir kaya parçası düştü.


Makinistin fark ederek treni durdurması üzerine kayayı kaldırmak için yolcular seferber oldu. Taşlarla kırılamayan kaya parçasını, gelen demiryolu çalışanları kaldırdı.

Sivas merkezden Kangal yönüne giden 11532 sefer sayılı Van Gölü Ekspresi’nin önüne 15’inci kilometrede Taşlıdere mevkiinde yamaçtan kopan büyük bir kaya parçası düştü.

Makinist raylardaki kayayı farkederek treni çarpmadan durdurmayı başardı. Ne olduğunu anlamaya çalışan yolcular trenden inince demiryolu üzerindeki kaya parçasını gördü.

Kaldırılmaya çalışılan kaya yerinden oynamayınca yolcular ve tren görevlileri çevreden buldukları taşlarla vurarak kayayı kırmaya çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalarda başarılı olunamayınca demiryolu işçileri olay yerine geldi.

İşçiler demiryolu üzerindeki kaya parçasını balyozla kırıp küçülterek, yolcuların da yardımıyla yuvarlayıp raylardan çıkardı. Tren daha sonra yoluna devam etti.

Kaynak : http://www.habera.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar