Tren yoluna Güvenlik Çiti Çakılmadı ve 14 Yaşındaki Erkan Can Verdi

Bakarköy’de tren yoluna kaçan köpekleri almak isteyen 14 yaşındaki Erkan Alan, banliyö treninin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kazada köpeklerden biri de trenin altında kalarak telef oldu.

Korkunç olay, saat 17.45 sıralarında meydana geldi. Kartaltepe’de oturan Erkan Alan, kardeşi Serkan, arkadaşları Ramazan Karanfil ve Hakan Açoğlu, akşam saatlerinde yanlarında 3 köpekle gezmek için evlerinden çıktı. Köpekleriyle birlikte yürüyerek Ataköy 5’inci Kısım’daki Dumlupınar Caddesi’ne gelen iki kardeş ve arkadaşları, bir taksi durağının yanında durarak köpeklerine su içirdi. Bu sırada ürken iki köpek taksi durağının yanındaki aralıktan tren yoluna kaçtı. Erkan Alan, iki köpeği de almak için tren yoluna girdi. Bu sırada Halkalı-Sirkeci seferini yapan bir banliyö treni Erkan Alan’a çarptı. Alan çarpmanın etkisiyle ağır şekilde yaralanarak tren raylarının kenarına düştü. Tren daha sonra da Erkan Alan’ın köpeğini ezerek telef etti. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen 14 yaşındaki Erkan Alan hayatını kaybetti.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlatırken, banliyö treninin makinisti ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü. Çevredekiler çocukların her gün köpeklerini gezdirmek için olay yeri civarına geldiğini söylerken, olayda büyük bir ihmalin olduğunu iddia ettiler. Bir görgü tanığı, bir haftadır yayaların girmemesi için tren yolu kenarına demir çitler çakıldığını, Erkan Alan ve köpeklerin girdiği bölümün ise, bir çitin gereğinden uzun olması nedeniyle çakılmadığını söyledi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.