TÜVASAŞ ve Euoretem le ilgili Ulaştırma Bakanı Yıldırım ile Temasta Bulunuldu.Sakarya TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı ve Sakarya Millet vekili Ayhan Sefer Üstün Sakarya Millet vekilleri Ayşenur islam , Ali İhsan Yavuz, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul , Ferizli İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Durmaz Ak Parti Ferizli İlçe Başkanı Cemil Sağlam ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek Sakarya’da son günlerde gündemde olan TÜVASAŞ ve Eurotem le ilgili gelişmeleri değerlendirdiler.

Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ,’’ TÜVASAŞ ve Eurotem’in daha fazla üretim yapılmesi amacıyla yer değişikliği ilgili yapılan çalışmaları değerlendirmek için Sakarya heyeti ile birlikte Sayın Ulaştırma Bakanımızı makamlarında ziyaret ederek, kendilerine proje üzerinde genel bilgi verdik’’ diye belirtti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise toplantı sonrasında ‘’Sakarya’da Bakanlığımıza bağlı TÜVASAŞ ve Eurotem ilgili yer değişikliği yapılan çalışmaları Sakarya Milletvekillerimiz , Sakarya Valisi Sayın Mustafa Büyük, SATSO Başkanı Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ile birlikte proje üzerinde yapılan çalışmaları birlikte değerlendirdik . Burada önemli olan ülkemizin devletimizin milletimizin menfaatleri önemlidir . Sakarya heyetine de ziyaretlerinden ve yapmış oldukları kapsamlı çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum ‘’dedi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük’te; “Sayın Bakanımız TÜVASAŞ ve Eurotem ilgili yapılan projeye sıcak bakarak bizlere de bakanlık ilgili bürokatlara da proje üzerinde çalışın talimatını verdi. Sayın Bakanımızın talimatı ülkemize ve Sakarya ilimize hayırlı olsun.” diye belirtti.

Kaynak : www.habersakarya.com