Ukrayna Demiryolları yeniden yapılandırılmalı

Ukrayna Demiryolları yeniden yapılandırılması planı Ukrayna hükümeti tarafından   yıl sonunda  hayata geçirlmesi hadafleniyor. Ukrayna Demiryolları bir yeniden yapılandırma planı Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç Mart ayı planları doğrultusunda onaylanmıştı.

Ulusal Demiryolu şirketi UZ   %100 oranında devlet tarafından sahiplenilecek. Bağlı şirketler altyapı yönetimi, nakliye operasyonları, uzun mesafe ve uluslararası yolcu trenleri, banliyö ve bölgesel yolcu trenleri, çekiş hizmetleri, demiryolu tamir, araştırma ve altyapı bakım sorumluluğu Devlet tarafından  üstlenilecek.

Kaynak : RaillyNews

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.