HAS Parti Raylı Sistem geçidindeki Trafik yoğunluğuna çözüm arıyor.

HAS Parti Samsun İl Başkanı Adnan Öz, Cumhuriyet Meydanı ile Raylı Sistem güzergâhının kesiştiği yerdeki trafik yoğunluğuna dikkat çekerek buraya, ya yaya alt geçidi, ya yaya üst geçidi, ya da araçlar için alt geçit yapılması gerektiğini kaydetti.
Raylı Sistemin geçtiği yerdeki yaya geçidinde yaya trafiğini fotoğraflarla basın mensuplarına gösteren Öz, “Görüldüğü üzere insanlar raylı sistemden inince kırmızıda bekliyor. Ama o kadar yoğunluk oluyor ki insanlar oralara sığmıyor yola taşıyor. Yayalar için karşıya geçiş süresi çok kısıtlı zaman yetmiyor yayalar yarı yolda kalıyorlar. Ya da kendilerini riske ederek araçların önüne atlıyorlar.” diye konuştu.
ALT YA DA ÜST GEÇİT
HAS Parti Samsun İl Başkanı Adnan Öz şöyle devam etti, “Burada en makul olanı dört yöne de gidilebilen yaya alt geçidi yapmak gibi gözüküyor. Burasının deniz seviyesinin altında olması bu geçidi yapmaya engel değil. Çünkü üst geçit hem insanlar tercih etmiyor, hem de görselliği bozuyor gibi gerekçelere katılmıyoruz. Üst geçit yürüyen merdivenli yapılırsa herkes kullanır, Görsellik mazereti ise Canik’teki yol çalışmaları göz önüne alındığında burası küçük bir proje olduğu için küçük bir ayrıntı haline gelir.
PROJE HAZIRLATIYORUZ
Problemi çözebilecek bir proje hazırlıkları içerisinde olduklarını da sözlerine ekleyen HAS Parti Samsun İl Başkanı Adnan Öz, proje tamamlandığında yetkililere projeyi ulaştıracaklarının da altını çizdi.
Öz, sözlerini “Allah göstermesin bir felaket yaşamadan buraya bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Çünkü Her şey insan için ve insan sağlığı için” diyerek tamamladı.

Kaynak : www.akasyam.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.