Kalkınma Bakanlığı, Üçkuyular – Konak – Alsancak – Halkapınar (Konak) Tramvay hattı projelerinde değişiklik yapılmasını istedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek “Üçkuyular – Konak – Alsancak – Halkapınar (Konak) Tramvay Hattı İhalesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kalkınma Bakanlığı 13 km uzunluğunda olacak tramvay hattı projelerinin bazı bölümlerinde değişiklik yapılmasını istedi. Yetkililer gerekli değişikliklerin yapılmasından sonra projelerin yeniden Kalkınma Bakanlığı onayına sunulacağını kaydettiler.
Çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınması halinde önümüzdeki günlerde ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenecek. Bilindiği gibi, Konak tramvay hattı ihalesi ile ilgili olarak İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından da onaylanmıştı.
Proje kapsamında yer alan 19 adet araç temini ihalesinin de aynı ihale kapsamında yapılması konusunda çalışmaların sürdürüldüğünü belirten yetkililer, araç alımı ihalesinin ihale kapsamına alınmaması durumunda ise ayrı bir ihale ilanı yapılacağını kaydettiler. Projenin yaklaşık 130 milyon dolara mal olması bekleniyor.


Kaynak : Yatırımlar


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar