Salihli'de Hemzemin Geçitler KapatılıyorSalihli ilçesinde 4 gün sürecek olan demiryolu hat yenileme çalışmaları dolayısıyla otomatik bariyerli geçitlerin kapatılacağı belirtildi.
Devlet Demir Yolları’ndan apılan yazılı açıklamada, Salihli’de bulunan 4 adet otomatik bariyerlerin demiryollarındaki çalışma nedeniyle araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.
Açıklamada Menderes Caddesi’ndeki bariyerlerin 15 ve 16 Mayıs tarihinde saat 08.00-17.00 saatleri arası, Acısu Caddesi’ndeki bariyerlerin (Stadyum) 16 Mayıs tarihinde saat 08.00-17.00 ve Kurudere Caddesi bariyerlerin 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde 08.00-17.00 saatleri arası araç trafiğine kapatılacağı ifade edildi.
-Tren yolu hat yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi-
Devlet Demir Yolları’nın hızlandırılmış tren projesi kapsamında Manisa-Alaşehir arası yol yenileme çalışmaları son aşamaya geldi.
İki etap halinde gerçekleştirilen yol yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirten yetkililer, şu bilgileri verdi:
“Temmuz 2011’de başlayan Manisa-Salihli arası yol yenileme çalışmaları Kasım 2011’de tamamlandı. Salihli-Alaşehir hattında ise 12 Aralık 2011 tarihinde başlayan ikinci etap çalışmaları bitirilme aşamasına geldi. Yol yenileme çalışması ile ilgili projenin ikinci etabı olan Salihli-Alaşehir hattını Devlet Demir Yolları olarak kendi personelimizle yapıyoruz. Demiryolu yenileme çalışmalarında kullanılan malzemeler yüzde yüz yerli. Tren rayları Karabük’teki Kardemir Çelik fabrikasında üretiliyor. Bu çelikler İtalya’dan sonra dünyada üretilen en kaliteli 2. ürün. Bu yenileme çalışmaları 15 gün içerisinde bitirilecek. Hızlandırılmış Tren Projesi kapsamında gerçekleştirilen yol yenileme çalışmaları bitirildiği tarihten tarihinden itibaren Alaşehir-Manisa arasındaki demiryolu ulaşımı hem daha kolay hem de risksiz olacak.”

Kaynak : AA