TCDD Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesiyle ilgili ihale süreci başladı

AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Eski Sanayi Bölgesi’ne yapılacak olan TCDD Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesiyle ilgili ihale sürecinin başladığını belirtti. Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak olan proje kapsamında ilk ihale, sadece 2 firma teklif verdiği için iptal edildi
Konya-Ankara arasında hizmete giren hızlı tren projesinin ardından Hızlı Tren Garı yapımı için ilk ciddi adım atıldı. Gazetemize ziyarette bulunan AK Parti Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca açılan ve 26 Nisan’a kadar başvuruları alınan “Konya Buğday Pazarı YHT Garı Uygulama Projelerinin Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti” ihalesinin yeterli teklif sayısına ulaşılamadığı için iptal edildiğini belirterek, ihalenin önümüzdeki günlerde tekrarlanacağını müjdeledi. Üzülmez, “Son teknolojiyle yapılacak olan hızlı tren garı için ihale süreci resmen başladı. Umuyorum ki süreç hızlı bir şekilde ilerleyecek ve Konya hızlı trenden sonra yeni ve modern bir gara sahip olacak” dedi.
Öte yandan Hüseyin Üzülmez’in Memleket Gatezesi’ne yapmış olduğu ziyarete AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan, Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Dündar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Bulut ve Yahya Ak da iştirak etti.


Kaynak : Memleket


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar