Alifuatpaşa-Sapanca YHT hattı Doğançay Ripajı ihalesi tekrar yapılacakTCDD İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde Arifiye’yi iptal edip Doğançay’dan direk Sapanca’ya ulaşacak ve yolculuk süresinin 10 dakika azaltacak olan Doğançay Ripajı ihalesi  – Alifuatpaşa (Geyve) – Sapanca (Doğançay Ripajı) arası tasarım ve yapım işleri ihalesi iptal edildi.
Yaklaşık 22 km’lik iş için 400 milyon EUR’un üzerinde bir teklif gelmesi ihalenin iptaline yol açtı.
Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından AYB kredisi ile gerçekleştirilecek olan, “İstanbul – Ankara Hızlı Tren Demiryolu Projesi” kapsamındaki “Geyve – Sapanca Arası Tasarım ve Yapım İşleri” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Söz konusu ihale iptal edildi. Yetkililer, iptal edilen ihaleye tekrar çıkılıp çıkılmayacağına önümüzdeki günlerde karar vereceklerini kaydettiler. Bilindiği gibi ihaleye katılan mali zarfları 29 Mart 2012 tarihinde açılmıştı. Alınan bilgilere göre maliyetin inanılmaz büyük olduğundan dolayı ihalenin iptaline kadar verildi.
Doğançay Ripajı ihalesi  mali zarflar açılan firmalar ve teklifleri şöyle idi:
1. Cengiz İnşaat – IC İçtaş İnşaat – China Railway Teklifi: 412.008.934 €
2. Sucieta Italiana Perle – Kolin İnşaat – Gülermak İnşaat Teklifi: 419.000.000 €

Kaynak : www.sakaryabolgehaber.com

Reklamlar1 Comment

  1. ÖNCELİKLE YAPTIĞ İŞTE BAŞARILAR ÖNEMLİ BİR PROJE BİZLER İÇİN BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM SİZLER İÇİN SIKINTI OLMUYACAKSA BEMİM DOĞANÇAYDA NEHRİN BİRAZ ÜSTÜNDE EVİM VAR ANLATILANLARA BAKILIRSA HIZLI TREN HATTI BU GÜZERGAHTAN GEÇİCEK EGER DOĞRUYSA GECİCEK YADA GEÇMİYCEK DİYE BİR BİLGİ VERİRSENİZ ÇÜNKÜ EVİMDE ZAZURİ YAPMAM GEREKEN İŞLER VAR YAPAMIYORUM BU DURUMDAN DOLAYI SİZDEN RİCAM EĞER GEÇECEKSE HAYIRLISI BİRŞEY YAPMIYIM AMA KIŞ GELİYOR GEÇMİYCEKSE ÇATI OLAYINI HALLETMEM LAZIM TARAFIMA BİLGİ VERİLİRE SEVİNİRİM. ALİ SÖNMEZ – alisonmezsakaray@hotmail.com-0532 317 08 28

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.