CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Katılımıyla Ordu’da Teleferik Hizmete Girdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalette çok sorun olduğunu belirterek, “Bir toplumda adalete olan güven sarsılırsa tuzun koktuğunu anlarsınız” dedi.

İlk olarak Fatsa ve Ünye ilçesinde CHP İlçe Başkanlıklarının açılışlarını yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha sonra Ordu’ya gelerek Belediye Başkanı Seyit Torun’u ziyaret etti. Ziyarette Başkan Torun, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Ordu manzaralı tablo ve Orduspor’un forması hediye etti.Kılıçdaroğlu, daha sonra sahil kordonunda, Atatürk Anıtı yanında, 2 bin 350 metre uzunluğa ve 28 kabine sahip teleferiğin açılışını yaptı.

Açılış öncesi konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ordu son derce güzel bir şehir. İlk kez gelmiyorum. Normal vatandaş olarak, politikacı olarak ve genel başkan olarak geldim. Her geldiğimde Ordu biraz daha güzelleşiyor” dedi.

Adalet konusunda çok sorun olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bir toplumda adalete olan güven sarsılırsa tuzun koktuğunu anlarsınız. O nedenle bizim için en ciddi güvenin adalette olduğunu unutmamamız gerekiyor. Adalet toplumun vicdanı demektir. Yargıç karar verir ama verdiği karar toplumun vicdanında kabul görmezse o adil bir karar değildir. Onun için geçmişe bakarız. Çoğu mahkeme kararları çıkmıştır. Çok acı olaylar yaşanmıştır. Siyasal kararlar sonucu pek çok insan asılmıştır. Ama bugün geldiğimiz noktada, ‘Keşke onların hiçbirisi olmasaydı’ diyoruz. Yine aynı şeyi söylüyoruz. Adalet toplumun vicdanıdır. Hiç kimseye verilmeyen yetki yargıca verilmiştir. Parlamento yasa çıkarırken herhangi bir boşluk olursa bir olay karşısında kendisini parlamentonun yerine koyup karar veren tek kişi vardır, o da yargıçtır” diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra teleferikle Boztepe’ye çıkarak Ordu manzarası karşısında yemek yedi.

Kaynak : Haberbiz

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.