Erzurum'a hafif raylı sistem geliyorİkiz kuleler, kentsel dönüşüm ve yeni terminal binası gibi projelere imza atan Büyükşehir belediyesi en çılgın proje olarak adlandırdığı hafif raylı sistemi Erzurum’a getirmek için harekete geçti.Levent Akpınar’ın haberi..
Erzurum’da Amerikalı bir şirket tarafından hazırlanan hafif raylı sistem projesi dün Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e sunuldu. Projeyi beğenen Küçükler, kaynak arayışlarına başladı.Başkan Küçükler’in yakın çevresine “Şehirde bir dönüşüm başlattık. MNG Holding tarafından yapılacak olan ikiz kuleler projesi, yeni terminal binası ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra çalışmalarımızı taçlandıracak olan hafif raylı sistem projesini mutlaka hayata geçireceğim. Erzurum’un bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Hafif raylı sistem için gereken kaynağı da ne olursa olsun temin edeceğim” dediği öğrenildi.Başkan Küçükler’in sır gibi sakladığı projenin detayları ise şöyle:
Buna göre  hafif raylı sistemTebriz  kapıdan başlayarak Yenişehir, Yıldızkent Atatürk Üniversitesi ve Dadaşkent’e kadar gidecek. Başkan Küçükler’inde hafif raylı sistemin kentin her noktasına ulaşmasını istediği ve projeyi buna göre hazırlattığı öğrenildi.

Kaynak : Gazete Güncel

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.