Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi – GATEM ve Küsget raylı sistem hattını Devlet Demir Yolları yapacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey,
“20 yılda bir yapılan Dünya Liderleri Zirvesi’nde Türkiye’yi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak temsil etme görevi bize verildi” dedi.
Karataş girişinde üniversitenin önünde yapılan alt geçit hakkında da bilgi veren Güzelbey, çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ve Ramazan Bayramı öncesinde çalışmayı tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.
Alt geçit biter bitmez Şehreküstü Kavşağı’nı düzenleyeceklerini dile getiren Güzelbey, konuşmasını şöyle tamamladı:
“2013, belediye açısında yoğun bir yıl olacak. İbrahimli bölgesinin raylı sitemini bitirmeyi amaçlıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in başkanlığında Ankara’da ulaştırma toplantısı yaptık. Organize Sanayi Bölgesi, GATEM ve Küsget raylı sistem hattını Devlet Demir Yolları yapacak. Belediye olarak biz sadece sanat yapılarını yapacağız. Gaziantep’te ilk defa Ulaştırma Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi birlikte aşağı yukarı 25 kilometrelik yeni bir tramvay hattını hayata geçirecek. Yeni düzenleyeceğimiz ulaşım hattı ile 2013 yılı sonunda Gaziantep’te ulaşım, Türkiye’deki büyük şehirler içinde örnek olarak gösterilen bir noktaya gelecektir.”

Kaynak : Haberler

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

1 Comment

  1. ı ve dülük köyü nasıl etkilenecek

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.