Mecidiyeköy metrobüs istasyonu yeniden düzenleniyor

Mecidiyeköy metrobüs istasyonuna erişim, yeni düzenleme çalışmaları nedeniyle 18 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında mevcut yaya üst geçitten yapılacak.Bu çalışma ile mevcutta 5metre olan metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8metre’ye çıkarılacak.
Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi- Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak. Ayrıca bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler kesintisiz hale gelecek.
Ayrıca yaya altgeçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak. Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonundaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde; biri inişe biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven imal edilecek. Metrobüs İstasyonu Metro Bağlantı altgeçidi arasında da hem asansör hizmet verecek hem de 2 adet daha yürüyen merdiven konulacak. Altgeçidin tüm önemli çıkışlarında da yürüyen merdiven olacak.
Mevcut yaya altgeçidi altında Mecidiyeköy Metro İstasyonuna doğru 8 metre genişliğinde yapımına devam edilen altgeçit bağlantısında, yürüyen bantlar ile yaya konforu arttırılacak ve yoğun talep karşılanacak.


Kaynak : Focus Habersohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar