Ordu Teleferik | Ordu'nun 40 Yıllık Rüyası Olan Teleferik 9 Haziranda Kılıçdaroğlu'nunda Katılımıyla Açılacak

Ordu Teleferik : Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Haziran Cumartesi günü Ordu’ya geleceği ve Belediye tarafından Boztepe’ye ulaşımı kolaylaştırmak için kurulan teleferiğin açılışına katılacağı bildirildi.
Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, 2350 metre hat uzunluğuna sahip teleferiğin resmi açılışının 9 Haziran’da yapılacağını bildirdi. Başkan Torun, teleferiğin Ordu’nun 40 yıllık rüyası olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Bir mutluluğu daha beraber yaşayacağız. Uzun süredir Ordu gündemine yer edinen, yıllardır hayalini kurduğumuz, 1970’li yıllardan beri yapılması tartışılan teleferiği 9 Haziran Cumartesi günü hizmete açıyoruz. Çevre düzenlemesini de tamamladığımız Teleferik alt ve üst istasyonunu hazır hale getirdik. Açılışını yapacağımız Teleferik için şimdiye kadar bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz. Bu hizmetin arkasındaki asıl güç sizsiniz. Teleferiğin ilk düşüncesinden bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Eğer bu projenin arkasında durmasaydınız, eğer bu hizmeti ne kadar istediğinizi ifade etmeseydiniz belki bugün bu hizmeti kullanamayacaktınız. Bu eser sizlerin eseri. Ben bütün hemşerilerime tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu hizmet Ordumuza ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Açılış etkinliğimize tüm hemşerilerimi davet ediyorum.

Kaynak : www.orduflash.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.