Samsun'da Hafif Raylı Sistem Sefer Saatleri DeğiştiSamsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım (Samulaş AŞ) yaz mevsiminde hafif raylı sistem saatlerinde değişiklikler yaptı.
Samsun halkının yapılan değişikliklerden mağdur olmaması için yaz aylarında uygulanacak sefer programı hakkında kamuoyunu bilgilendiren Samulaş, ilk seferlerin 06.15’te başlayacağını, kış aylarında 23.15’te olan son seferlerin ise yaz sezonunda 23.45’te gerçekleştirileceğini açıkladı. Samulaş AŞ yaptığı yazılı açıklamada, şöyle dedi: “Yaz aylarında değişen yolcu sayısı ve hareketleri dikkate alınarak, sefer programında bazı değişikliklere gidildi. Yeni sefer saatlerimiz göre yaz boyunca ilk seferler 06.15’te başlayacak. Kış aylarında 23.15’te olan son seferler ise yaz sezonunda 23.45’te gerçekleştirecek. Hafta içinde ise yoğun saatlerde 6 dakikada bir sefer yapılacak, diğer saatlerde ve hafta sonlarında hareketliliğe göre sefer sıklıkları da değiştirilebilecek.”
Samsun Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nin yolcu konforu ve ekonomik açıdan en iyi biçimde sürdürülmesinin hedeflendiği belirtilen açıklamada, yaz ayları boyunca sistemdeki 16 trenin 2 yılda bir yapılması geren dönemsel bakımlarının şirket tarafından tamamlanacağı belirtildi.

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.