Traceca Heyeti, TCDD İzmir Liman İşletmesi’ni ziyaret etti.

TCDD İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü, “Lojistik Merkezleri ve Deniz Otoyolları II” projesi kapsamında Traceca Heyeti tarafından ziyaret edildi.
T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Traceca Ulusal Sekreterliği’nden Seçil Özyanık’ın eşlik ettiği heyet öğle saatlerinde TCDD İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Heyet’e Liman hakkında brifing verildi.
24 saat kesintisiz hizmet veren Liman İşletmesi’nde 90 ton kapasiteli bir yüzer vinç ile 1 adet palamar botu mevcut. Ayrıca terminaldeki konteyner elleçleme operasyonları 40 tonluk 5 adet gantry crane, 40 tonluk 10 adet lastik tekerlekli transtainer, 25-42 tonluk 19 adet dolu ve 8-10 tonluk 20 adet boş konteyner forklifti ile gerçekleştirilmekte. Bunun yanında 3-25 tonluk 7 adet rıhtım vinci, 5-25 tonluk 12 adet mobil vinç, 21 adet kısa mastlı forklift bulunmakta. Toplam 70.000 ton kapasiteli TMO’ya ait iki beton siloya sahip olan limanda rıhtımla bağlantılı bir konveyör sistemi de mevcut.
Brifingin ardından Heyet’i temsilen Seçil Özyanık ve Andras SCHOEN yetkililere teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Heyet teras katından liman alanını kuşbakışı olarak izleme ve fotoğraf çekme fırsatı buldu. Ardından liman içinde küçük bir tura çıktılar.


Kaynak : http://www.istanbulhaber.com.trDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar