Ukrayna demiryolları, dünya genelinde 27. sırada

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan, “The Global Enabling Trade Report 2012” reytingde Ukrayna’nın demiryolları dünya sıralamasında kalite bakımından 27’nci sırada yer aldı. Sıralamada Türkiye’nin demiryolları ise 61. sırada bulunuyor.
Ukrayna Demiryolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Ukrayna’nın demiryolu ulaşımı kalite bakımından bütün Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) üyesi ülkeleri geride bıraktı.
Sıralamada zirvede bulunan İsviçre’yi Japonya, Hong Kong, Fransa, Almanya, Hollanda, Singapur, Güney Kore, İspanya ve Finlandiya takip etti.
Demiryolu sıralamasında BDT üyelerinden Kazakistan 34’üncü olurken, Belarus ile Türkmenistan’a reytingde hiç yer verilmedi.

Kaynak : www.timeturk.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.