YHT Başkenti batıya yakınlaştıracakAnkara-İzmir YHT Projesi’yle, iki kent arasındaki seyahat süresi 3 saat 30 dakikaya, Ankara-Afyonkarahisar arasındaki seyahat süresi ise bir saat 30 dakikaya inecek. Projenin ilk etabının ihalesi yarın yapılıyor.
Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’yle, Ankara-İzmir arasındaki seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya, Ankara-Afyonkarahisar arasındaki seyahat süresi ise bir saat 30 dakikaya inecek.
Başkent batıya açılacak
Başkent ile ülkenin batıya açılan kapısı ve turizm kenti olan İzmir’i yakınlaştıran Ankara-İzmir YHT Projesi; Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar, Afyonkarahisar-Uşak ve Uşak-Manisa-İzmir etaplarından oluşuyor. Projenin Ankara-Afyonkarahisar etabının alt yapı inşaatının sözleşmesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 11 Haziran 2012 de TCDD Genel Müdürlüğü’nde imzalanacak.
6 milyon yolcu
Toplam tutarı 3 milyar 567 milyon lira ve uzunluğu 624 kilometre olan proje ile yılda 6 milyon yolcu taşınması hedeflenirken, Ankara-İzmir arası seyahat süresi 3 saat 30 dakika, Ankara-Afyonkarahisar arası seyahat süresi ise 1 saat 30 dakika olacak.

Kaynak : Hürriyet

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.