Aktaş ulaşım grubuAktaş Holding Ulaşım Grubu, çalışmalarına başladığı 1938 Yılından bugüne Holding bünyesindeki en köklü grup olma özelliğiyle kauçuk hava süspansiyon körüğü sektöründe öncülüğünü korumaktadır. Aktaş Ulaşım Grubu Holding, toplam 12 şirket, 43 bin metrekare kapalı alanı, 2011 yılı itibariyle 2,5 milyon adedi geçen üretim kapasitesi, 116 milyon Euro’yu geçen grup cirosu ile büyümeye devam etmektedir.
Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri, Bursa, Türkiye
Aktaş Holding’le aynı adı taşıyan Aktaş, büyük oranda yurt içi körük pazarına yönelik üretim yaptığımız, yüksek pazar payına sahip olduğumuz ilk ve en yaygın ticari markamızdır. Bu markamız altında, otomotiv ilk kullanıcıları ve yedek parça sektörüne yönelik olarak Türkiye’de yaygın olarak kullanılan roll körük, komple ve pistonsuz körük üretimi gerçekleştirilmektedir. Hammadde girişlerinde başlayıp final sevkiyat adımına kadar oldukça sıkı izlenen kalite prosedürleri altında tüm üretim süreci boyunca 90’dan fazla parametre kontrol edilmektedir.
Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri (Bursa Serbest Bölge), Bursa, Türkiye
Aktaş Holding şirketlerinden ASB, 2010 yılında Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin şubesi olarak, Gemlik’te yer alan Bursa Serbest Bölgesi sınırları içerisinde faaliyete geçmiştir. 3.000 m2 kapalı alana sahip modern üretim sahası ile, körük üretiminde dünyanın öncü firmalarından biri ve sektörünün taşıyıcı gücü olan Aktaş Holding’in, en yeni üyelerinden bir tanesi olan ASB, tüm paydaşlarına bu modern yapısını yansıtarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Aktech Hava Süspansiyon Sistemleri San. Tic. Ş.Aktaş ve Ortakları Koll. Şti.
Aktech Hava Süspansiyonları Aktaş Holding’in ileriyi hedefleyen vizyonuna paralel olarak prosesleri geliştirilmiş ve teknolojik entegrasyonu tamamlanmış olarak Gemlik Serbest Bölgesi’nde 2002 yılında kurulan Aktech Hava Süspansiyon Sistemleri Koll. Şti, Aktaş Holding’in üretimdeki yeni gücüdür. 6000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Körük üretiminin gerçekleştirildiği firmalarımızdan biri olan Aktech, yeni üretim teknolojileri ve artan kapasitesi sayesinde Aktaş Holding’in öncü yüzü olmaktadır.
Barteknik Yedek Parça, Adıyaman, Türkiye
Aktaş Holding’in en yeni körük üretim tesisi olarak 2004 yılında faaliyetlerine başlayan Barteknik firması, ülkemizin Güneydoğu Bölgesi’ ndeki Adıyaman şehrinde bulunmaktadır. Yurt içi pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve yurt içi müşterilerine lojistik avantaj sağlamak amacıyla kurulan firmamız faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir.
250.000 adet/yıl üretim kapasitesine sahip olan firmamızın en önemli hedefleri arasında, ülkemizin güneydoğusunda bulunan komşu ülkelere direkt ihracata başlamak yer almaktadır. Bu hedefe uygun olarak çalışmalar yürütülmekte; 2007 yılından itibaren Suriye, Ürdün, S.Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu’ ya yapılacak ihracatların bu firmamızdan yapılması hedeflenmektedir.
Techno Aktaş, Plovdiv, Bulgaristan
TechnoAKTAS AD, Aktaş Holding’in Bulgaristan’daki tesisleri 19 Mayıs 2008’de faaliyetlerine başlamıştır.Aktaş Group’un Hava Süspansiyon Körükleri ve EPDM İzolasyon Membranları üretimlerinin gerçekleştirileceği tesislerde 4500 m2 kapalı alanda üretimin yanı sıra 850 m2 lojistik deposu yer almaktadır.
Aktaş Dış Ticaret, Bursa, Türkiye
2003 yılında faaliyetlerine başlayan Aktaş Süspansiyon Dış Ticaret, Aktaş Group’un hava süspansiyon sistemleri ve buna yardımcı malzemelerin alım satım ve ihracatını yapmak amacıyla kurulmuştur.
SKS Metal Plastik, Bursa, Türkiye
Aktaş Holding’in en eski firması olma özelliğini taşıyan SKS, 1980 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana metal parçalar konusunda faaliyet göstermekte ve hava süspansiyon sistemlerinde yer alan metal parçaların tasarımını ve üretimini yapmaktadır.
SKS performansı ile kısa zamanda sektörün öncü firması konumuna ulaşmıştır. Halen yılda 2.500.000 adet metal parça üreterek, ana sanayi ve yedek parça pazarında otomotiv sektörüne hizmet vermektedir.
SKS, deneyimi ve gücüyle sektörünün lider kuruluşudur.
LFT Germany GMBH, Köln, Almanya
LFT Germany, Almanya Köln/Dormagen’ de bulunan LFT GmbH 2000 yılı başlarında kuruldu. Firmamız Avrupa’ da Aktaş Holding’ in ürünlerinin satış pazarlama, lojistik ve depolama faaliyetlerini yapmaktadır.
LFT Germany 1000 m2 kapalı alanda koşulsuz müşteri memnuniyeti ie tüm Avrupa ülkelerine ithalat ve ihracat aktivitelerini gerçekleştirmektedir.
www.airsprings.de
Aktas Do Brasil, Sao Paolo, Brezilya
Brezilya’nın Sao Paulo kentinde 19 Mayıs 2009 tarihinde kurulan Aktas do Brasil, 4.000 metrekare kapalı alan ve yıllık 250.000 adet/yıl kapasitesiyle Güney Amerika pazarına hizmet sunmaktadır.
www.airtechbrasil.com
Aktas North America, Chicago, ABD
2009 yılında ABD’nin Chicago bölgesinde faaliyete geçen firmamız Aktaş Holding ürünlerinin başta ABD olmak üzere tüm Kuzey Amerika’daki satış pazarlama, lojistik ve depolama faaliyetlerini yürütmektedir.
www.aktasna.com
Ankeshu Rubber Technology, Huzhuo, Çin
Aktaş Holding şirketlerinden Ankeshu, 2009 yılında Çin’de körük üretimiyle faaliyete geçmiştir. Körük üretimiyle dünyanın öncü firmalarından biri ve sektörün taşıyıcı gücü olan Aktaş Holding’in en yeni üyelerinden biri olan Ankeshu, tüm paydaşlarına modern yapısını yansıtarak faaliyetlerine devam etmektedir.
Tim Kaplama, Bursa, Türkiye
2004 yılında Kestel Organize Sanayi Bölgesinde toplam 2500 m2’lik bir alanda otomotiv ve metal sanayilerine, Alkali siyanürsüz Zn ve Fe/Zn kaplama hizmeti vermek üzere kurulan firmamız, çevreyi korumak amaçlı atık arıtma tesisi, laboratuvuar ve ekipmanları ile farklı bir anlayış ile yapılanmıştır.
www.timkaplama.com

İLETİŞİM

Aktaş Holding

İcra Kurulu Bşk.: Burhan Kurt
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Reyhan Sok. No:3 16245 Osmangazi BURSA/TÜRKİYE
Telefon : 90 224 300 00 00
Faks: 90 224 300 00 99
Web:http:www.aktasholding.com