Çorlu – İstanbul Tren Seferleri Hafta 3 Gün Yapılıyor

Çerkezköy-İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını sağlayan tren yolu, ikinci etap bakım ve yenileme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar nedeniyle haftada 3 gün ve günde tek sefere düşürülen Çorlu – İstanbul arası tren seferleri sadece Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılıyor. Bunun dışında Çorlu`dan Çerkezköy`e ve Çorlu`dan Kapıkule`ye her gün tren seferleri düzenleniyor.
Edirne – İstanbul tren hattının 2. etabında Çerkezköy – İstanbul güzergahında sürdürülen bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Geçtiğimiz Mart ayında başlayan ve yaklaşık 10 ay sürmesi öngörülen çalışmalar dahilinde Çorlu`dan İstanbul`a haftanın her günü günde 2 kez düzenlenen tren seferleri haftanın 3 gününe ve günde tek sefere düşürülmüştü.
19 Mart 2012 tarihinden bu yana Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10:05`de Çorlu – İstanbul 18:18`de de Çorlu – Kapıkule seferleri yapılıyor. Haftanın her günü 10:05`de Çorlu – Çerkezköy 18:18`de de Çorlu – Kapıkule seferleri gerçekleştiriliyor. Çorlu`dan Uzunköprü`ye yapılan tren seferleri ise iptal edilmişti.
Çorlu`ya misafir olarak gelen ya da çalışmaların başladığı günden bu yana azaltılan sefer sayısından haberdar olmayanlar durumu bilet almak için tren garına geldiklerinde öğrenirken, İstanbul’a haftada üç kez gerçekleştirilen seferlerin Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşmesinden dolayı garda yoğunluk yaşandığı da kaydediliyor.


Kaynak : www.medya73.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar