Manisa'ya hafif raylı sistem mutlaka yapılmalı

Gazetecilerin teleferik konusunda OSB’nin katkı sağlayıp sağlayamayacağı sorusuna da yanıt veren Türek, “Tabi o da çok güzel bir proje. Teleferik, kültür merkezleri gibi konular Belediye Başkanlarının gündeminde olması gereken bir konu tabi. Onu saygıyla karşılıyoruz. Aynı zamanda yine onların gündeminde olup, bizi de yakından ilgilendiren toplu taşımayla ilgili kısım var. İnşallah Cengiz Bey’le bu konuda bir çığır aşabiliriz; Manisa ile Organize Sanayi Bölgesi arasındaki otobüs-minibüs trafiğini yok etmeye yönelik bir hafif raylı sistemin öncülüğünü yapabilir miyiz, bunları konuşacağız” dedi.
Hafif raylı sistem kaçınılmaz gerçek
Manisa ile OSB arasında hafif raylı sistemin olmazsa olmazlar arasında olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Bu 2 yıllık süre içinde gündeme gelir mi, gelmez mi bu çalışmalara bağlı. Tabi fizibilite noktalarının incelenmesi gerekiyor. Ama büyükşehir kapsamına girildiğinde, muhakkak Manisa’da bir hafif raylı sistemin artık yapılması, kaçınılmaz gerçeklerden bir tanesi. Bununla ilgili bazı çalışmaları biz başlattık. Onlarla ilgili raporlar önümüze geldiğinde bunu kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Kaynak : www.manisa.bel.tr

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.