Sakarya'da Ulaşım Filosuna 24 Yeni Otobüs Katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 4’ü körüklü 24 otobüsü hizmete almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nce hizmete alınan 24 yeni otobüs için Kentpark’ta düzenlenen törende yaptığı konuşmada, modern bir kent kurmak için çalışmalar yürüttüklerini anlattı.
Ulaşım alanında önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Toçoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ulaşım konusundaki çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Ulaşım filomuz hızla güçleniyor. Daha önce 36 yeni otobüsü hizmete almıştık, bugün de 4’ü körüklü 24 yeni otobüsü hizmete almanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
Toçoğlu, şehrin gelişim kazanması amacıyla birçok alanda yatırım yaptıklarına işaret ederek, en çok ulaşım alanında yatırım yaptıklarını ifade etti.
Bu kapsamda hafif raylı sistem çalışmalarının devam ettiğini belirten Toçoğlu, “Raylı sistem projesinin 1. etabı kapsamında Adapazarı-Arifiye arasında tren seferlerini çok yakında başlatıyoruz. Bu kapsamda modern araçlar kiraladık ve bu çalışmayı da hayata geçiriyoruz. Arkadaşlarımız yurt dışından yeni geldir. Yenikent için raylı sistem veya lastik tekerlekli tüm modern toplu taşıma seçeneklerini etüt ediyoruz. Adapazarı şehir merkeziyle Yenikent arasında inşallah çağın şartlarına uygun, modern yeni bir sistem kuracağız” diye konuştu.
Toçoğlu, ulaşım alanında modern bir sistem kurmak için gereken çabayı gösterdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Şehrimize ulaşım alanında en çağdaş sistemleri kazandırmaya devam edeceğiz. Bugün teslim törenini gerçekleştirdiğimiz, 4’ü körüklü 24 yeni otobüsümüzün şehrimize hayırlı, Uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum. Otobüslerimiz ihtiyaç duyulan hatlarda hizmet vermeye hemen başlayacak. Yeni otobüslerimiz engelli vatandaşlarımızın rahatça kullanabilecekleri modern otobüsler olarak tercih edilmiştir. Şehrimizde ulaşımın konforunu arttırmaya devam edeceğiz. İnşallah yakın bir zamanda hiçbir hattımızda hemşehrilerimiz ayakta, sıkışık bir şekilde gitme çilesi çekmeyecek.


Kaynak : www.haberler.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar