Bakan Yıldırım Bilecikte Ankara-İstanbul hızlı treni ve Marmaray hakkında konuştu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul hızlı tren hattının 2013 yılı sonuna doğru Marmaray ile birlikte hizmete gireceğini söyledi.
Bakan Yıldırım, helikopterle Ankara-İstanbul hızlı tren projesini yerinde incelemek üzere Osmaneli ilçesine geldi. Bakan Yıldırım, “Bilecik’e tarihinin en büyük yatırımını yaptık. Gecikme ve aksaklık için zamanımız yok. Projenin bundan sonraki takibi çok büyük öneme sahip” dedi.
Bakan Yıldırım’ın Osmaneli ilçesinde şantiye binasında yaptığı toplantıya, Bilecik Valisi Halil Akpınar, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Belediye Başkanı Selim Yağcı, TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman ve firma yetkilileri iştirak etti. Bakan Yıldırım, “Ankara-İstanbul hızlı tren hattı 2013 yılı sonuna doğru Marmaray ile birlikte hizmete girecek. Projenin en önemli bölümü 150 kilometrelik İnönü, Sapanca ve Köseköy güzergahı.Bu hat boyunca 60 kilometrelik 35 tünel, 13 kilometrelik 28 viyadük, 13 üst geçit ve 40 alt geçit bulunuyor. Bu kesimin coğrafyası en zor bölüm. Arazi yapısı gevşek. Hey ay buraya düzenli olarak gelerek, her ayın ilk ya da son cuması burada toplantı düzenleyeceğiz. Aksaklıklar neler, alınması gereken tedbirler neler, bunları hep birlikte konuşacağız. Projenin bitmesi için 14 ayımız var. Bu zaman içersinde gecikme ve aksaklık için harcayacak zamanımız yok. Aksama ve gecikme olmaması için 24 saat çalışma oluyor, olacak. Ekipleri ve vardiyaları artıracağız. İşin bitmesinin ardından test sürüşleri başlayacak. 6 ay trenler gidip gelecek. Bundan sonra işlerin hızlanması için sıkı takip yapacağız” diye konuştu.
Daha sonra Bakan Yıldırım ve toplantıya katılanlara TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman tarafından hızlı tren çalışmaları hakkında bilgi verildi.


Kaynak : http://www.haberfx.net


İlk yorum yapan olun

Yorumlar