Batman-Diyarbakır seferleri yapan trenlerin camları kırılmaya devam ediyor

Batman Devlet Demir Yollarına ait Batman-Diyarbakır seferleri yapan trenlerin camları kırılmaya devam ediyor. Bir ayda 380 trenin camının kırıldığı belirtilirken, kırılan camların maliyeti 73 bin 720 TL olduğu kaydedildi. Batman Gar Müdür vekili Süleyman Bağrıyanık, Kırılan camların paraları vatandaşın cebinden çıktığını söyledi.
Her yıl çok sayıda kişinin yaralanmasına ve binlerce liralık maddi zarara sebep olan tren taşlama olaylarının önüne geçilemiyor. TCDD(Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) Batman Gar Müdür vekili Süleyman Bağrıyanık, Batman-Diyarbakır seferini yapan Güney Ekspresi Batman ve Diyarbakır çıkışında çocukların attığı taşlarla bir ayda tam 380 adet penceresinin kırıldığını belirterek, kırılan camların devlete maliyeti toplam 73 bin 720 TL kayba neden olduğunu söyledi.
SALDIRILARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR
Batman- Diyarbakır güzergâhında yolcu taşımacılığı yapan Güney Ekspresi çocuklar tarafından içinde yolcusuyla birlikte taşlandığını dile getiren Bağrıyanık, birçok vatandaşın yaralanmasına neden olan taşlı saldırıların bir türlü önüne geçilemediğini ifade etti.
ÇOCUKLAR UYARILSIN
Yolcu taşımacılığı yapan trenlerin kamuya hizmet ettiğini kaydeden Batman Gar Müdür vekili Süleyman Bağrıyanık şunları dedi: “Vatandaşın kendisi biniyor fakat çocukları tarafından atılan taşlarla yaralanıyorlar. Biz her defasında aileleri uyarıyoruz. Bindiğiniz yolcu treni size hizmet için vardır. Can güvenliğinizi garantiye almak için çocuklarınızı taş atmamaları konusunda uyarın.”
PARALAR VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKIYOR
Batman ve Diyarbakır çıkışında Güney Ekspresi ve Diyarbakı- Batman seferini yapan Posta Treni yaşları küçük çocuklar tarafından atılan taşlar sonucu camlarının kırıldığını söyleyen Bağrıyanık, Bu ay tam 380 cam kırıldı. Kırılan camlar Diyarbakır’da yapılıyor. Her kırılan camların tanesi 15 TL ile 194 tele arasında devlete maliyeti var. Bu ay toplam 73 bin 720 TL kayba neden oldu. Harcanan paralar milli servetimizdir. Bu nedenle lütfen aileler çocuklarına sahip çıksın. Sonuçta bu hizmet onlar içindir” dedi.


Kaynak : www.stargazete.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar