Bayram tatilinin başlamasıyla TEM otoyolu felç oldu

Bolu TEM otoyolunda Ramazan Bayramı için yollara düşen tatilciler 30 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu. Gece saatlerinde İstanbul’dan yola çıkan tatilciler, 12 saatte Bolu’ya gelebildi.
TEM otoyolunun Bolu kesiminde bayram yoğunluğu başladı. Ramazan Bayramı için memleketlerine gitmek üzere İstanbul’dan yola çıkan tatilciler, saatlerce çile çekti. TEM otoyolunun Çaydurt mevkiinde bir otomobilin yanması sonucu Ankara istikametinde trafik akışı Çaydurt gişelerinden D-100 karayoluna yönlendirildi.
Zaman zaman kazaların da yaşandığı yolda trafik felç oldu. İstanbul’dan Bolu’ya 12 saatte ancak gelebilen tatilciler, TEM otoyolunun Çaydurt mevkiinde yaklaşık 30 kilometrelik araç kuyruğu ile karşılaştı. Paşaköy Kavşağı’ndan Çaydurt gişelerine kadar binlerce araç sürücüsü, saatlerce trafiğin açılmasını bekledi.
Özellikle İstanbul’dan yola çıkan sürücüler isyan ederek, “Gece yarısı yola çıktık. 12 saatten bu yana yollardayız. İstanbul’dan Bolu’ya 12 saatte geldik. Yetkililer rezilliğimizi görsün. Daha memleketlerimize gideceğiz” diyerek tepki gösterdi.
Yoğun trafik nedeniyle araçların bir kısmı arızalanırken, bazı vatandaşlar da trafiğin açılmasından umudunu keserek battaniyelere sarılıp uyumayı seçti. TEM’in İstanbul yönünde ise araç yoğunluğu yaşanmıyor.


Kaynak : www.turkiyegazetesi.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar