Beylikdüzü ve Avcılar Metrobüs Duraklarının Sıkıntısı büyük

Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs hattı nihayet tamamlandı, yolculu deneme seferleri de başladı. Ancak Beylikdüzü Migros Durağı ve Avcılar’daki eski Metobüs durağı kargaşa, hengâme bitmedi, hatta daha da arttı.
Beylikdüzü Migros Önünde Bulunan durak akşam saati olmamasına rağmen gün içinde Minibüslerin ve otobüslerin durakalrına düzgün girmedikleri için yan yol adeta kapanıyor ve artık öyle bir ses gürültüsü oluşuyor ki her bir araçtan korna sesleri insan bir an evvel kurtulsam diyor buradan Minibüs şöförleri yolcu kapma yarışında 1. sırayı kimseye bırakmıyorlar sürekli korna ve yanlış bekleme yüzünden trafik felç oluyor.
Diyorum insan sağlıgı bu kadar ucuz mu diye birde ne göreyim ana yolda servis arabası durmuş akan trafikte yolcu indiriyor ve o yolcu ortadaki yoldan karşı yola geçmek için cambazlık yapmaya çalışan kişi ölümü göze almış gibi kendini araçların arasına atıverdi.
Metrobüs durağı yan yola şu günlerde öyle bir curcuna hâkim ki, özellikle akşam saatlerinde bölge arapsaçına dönüyor. Birkaç yüz metrelik mesafeyi 1 saatte aşmak mümkün olmuyor. Tabii bu karışıklık E-5’i de etkiliyor, araç kuyrukları kilometrelerce uzuyor.
Peki nedir bu sıkışıklığın sebebi? Neden bir değil ki! Metrobüs durağı yan yoldaki en önemli sorun, kuşkusuz minibüsler…
Metrobüsten inip Esenyurt’a devam etmek isteyen yolcuları bekleyen minibüsler yola iki-üç sıra halinde dizilince olanlar oluyor. Kimi yanaşmaya çalışıyor, kimi sıradan çıkmaya çalışıyor, derken trafik sizlere ömür! İkinci bir sıkıntı ise otobüs durakları…
AMBULANS GÜZERGÂHI
Aynı yerde bir de otobüs durağının olması, otobüslerin de aynı şekilde yola sıralanması, yolcu indirme bindirmesi ortalığı allak bullak ediyor. Üstüne bir de hâlâ şerit çizgilerinin çizilmemesi, herkesin kafasına göre bir yol tutturması ve tabii ki trafik ekiplerinin ortalarda olmaması işi iyice içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklüyor.
Olayın en vahim yanı ise yan yolun, ambulansların güzergâhı olması. Zira yan yolun hemen arkasında, Murat Kölük Devlet Hastanesi var. Dolayısıyla da ambulansların biri gidip biri geliyor. Gelin görün ki ambulansların bu yolu aşması hiç de kolay olmuyor. Evet… Biliyorum, trafiği düzenlemek Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda değil ama, ulaşımda büyük yatırımlar yapan, metrobüsü hizmete açan İBB, Avcılar metrobüs durağı yan yoldaki trafiğin düzenlenmesinde de önayak olsa… Raporlar hazırlansa, çözüm aransa, belki minibüslerin bekleme yeri değiştirilse… Zira trafik ekiplerinden hayır yok.

Kaynak : www.beynet.com

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar