Bursa'da Dolmuşçular Tarafından Tramvay Hattı'nın İptaline Yönelik Açılan Dava Ret Edildi

Bursa’da kent içi ulaşımda kullanılacak Heykel-Garaj (T1) Tramvay Hattı’nın iptaline yönelik Garaj – Heykel hattında çalışan dolmuşçular tarafından Bursa 1’nci İdare Mahkemesi’ne açılan dava reddedildi.
İlk rayları dün düzenlenen törenle döşenen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ tarafından gerçekleştirilen T1 tramvay hattına yönelik Garaj – Heykel hattında çalışan dolmuşçuların açtığı iptal davası sonuçlandı. Dolmuşçular tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi aleyhine T1 Tramvay Hattı ile ilgili açılan iptal davası, 1’inci İdare Mahkemesi’nce reddedildi. İspanyol Comsa SA şirketi tarafından yapılacak olan tramvay hattıyla ilgili Bursa’daki akademik odalar tarafından da dava açılmıştı.
Anıtlar Kurulu ve DLH onayları alındığı belirtilen proje, Heykel ile Garaj arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik hattı kapsıyor. Stadyum, Altıparmak ve Atatürk caddeleri ile Heykel, İnönü Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Kent Meydanı ve Darmstad Caddesi güzergahı boyunca 13 istasyonun yer alacağı proje kapsamında 1 atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, 1 kruvazman, 3 trafo binası imalatı gerçekleştirilecek.


Kaynak : www.haberler.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar