Bursaray Doğu etabı çalışmaları kapsamında inşaatı tamamlanan Hacivat Köprüsü’nün ilk bölümü trafiğe açıldı

Balıklıdere ve Deliçay üzerindeki köprülerinin bitme aşamasına gelen ilk bölümleri de bayramdan önce trafiğe açılması hedefleniyor. Büyükşehir, Ankara Yolu trafiğini tamamlanan bölümlere aldıktan sonra köprülerin diğer ayağının yıkımına da zaman kaybetmeden başlayacak.
İŞLER HIZLANDI…
Köprülerin ilk ayağını bayramdan önce açmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, müteahhit firmaya işi hızlandırması için gerekli talimatı verdi. Çalışmalarını yoğunlaştıran müteahhit firma da inşaatlarda önemli bir aşama kaydetti. İnşaatına diğer köprülerden daha önce başlanan Hacivat Köprüsü’nün ilk kısmının yapımı tamamlandı ve trafiğe açıldı. Ankara istikametine gidiş trafiği de tamamlanan bölüme alındı. Köprünün diğer ayağının yıkımına ise birkaç gün içinde başlanacak.
HEDEF YILBAŞI…
Yapımı devam eden Balıklı ve Deliçay köprüleri ise tamamlanmak üzere. Bayrama kadar da son iki köprünün tamamlanan kısımlarının trafiğe açılması bekleniyor. Balıklı ve Deliçay köprülerinde de trafik, hem geliş hem gidiş olmak üzere iki yönden de tamamlanan kısıma alınacak. Bir bölümü 13 metre genişliğinde olan köprüler, trafiğe açılınca 2 geliş 2 gidiş olarak düzenlenebilecek. Köprülerin tamamın ise yılbaşına kadar tamamlanması hedefleniyor.


Kaynak : Olaysohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar