Diyarbakır Lojistik Merkezi çalıştayı yapıldı

Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan yapılan açıklamaya göre, ulaşım ve ticaretin merkezi konumundaki Diyarbakır’ın, lojistik açıdan sahip olduğu potansiyeli değerlendirmeye yönelik çalışmalar devam ediyor.
Ajans öncülüğünde ”Diyarbakır Lojistik Merkezi Fizibilite Raporu”nun hazırlıkları devam ederken, konuyla ilgili toplantının ikincisi, Ajans Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.
Toplantıya, aralarında Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi, GÜNSİAD, MÜSİAD, DİSİAD, GÜNTİAD, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, DESOB, Gümrük Başmüdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğü gibi lojistik sektörüyle ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Toplantıda, Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş ile Çağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fevzi Filik birer sunum yaptı.
Yıl sonunda bitirilecek fizibilite çalışmaları sonunda, Diyarbakır’da lojistik merkezi kurulup kurulamayacağına, kurulacaksa büyüklüğünün ve kapsamının ne olacağı, finansman ve işletme modeli gibi konuların analiz edileceği ve izlenmesi gereken stratejinin belirleneceği doküman hazırlanacak.


Kaynak : www.beyazgazete.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar