Rostovlu Devlet Demiryolu Üniversitesi Öğrencilerden Aktekin'e Ziyaret

Antalya’nın Rusya’daki kardeş şehri Rostov Na Dou Devlet Demiryolu Üniversitesi’nden gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin’i ziyaret etti.
Kardeş kentlerin birbirlerini, dillerini ve kültürlerini yakından tanımaları amacıyla oluşturulan değişim programı çerçevesinde Antalya’da bulunan Rostov Na Dou Devlet Demiryolu Üniversitesi öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi’nin misafirperverliği için Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin’e teşekkür etti. Bulundukları süre içerisinde Türkçe ve turizm eğitimi aldıklarını anlatan öğrenciler, Antalya’ya hayran kaldıklarını ifade etti.
ANTALYA TURİZMİ ROSTOV’A ÖRNEK
Rostov Devlet Demiryolu Üniversitesi Yatırım ve Yenilik Politikaları Yönetimi Başkanı Grigoriy Litvinov, raylı ulaşım konusundaki bilgi, deneyim ve teknolojilerini Antalya ile paylaşmaya hazır olduklarını belirterek, Antalya’nın sahip olduğu turizm potansiyelinin de kardeş şehir Rostov için örnek oluşturduğunu vurguladı.
DENEYİMLER PAYLAŞILMALI
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Aktekin, Rostov ile ikili ilişkilerin son derece gelişmiş olduğunu ifade etti. Aktekin, “İki kentin karşılıklı olarak birbirine destek vereceği çok şey var. Sizin özellikle ulaşım konusundaki deneyimlerinizden yararlanmak isteriz. Antalya’nın turizm deneyiminden faydalanmanız için her türlü işbirliğine hazırız” dedi.


Kaynak : www.haberler.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar