Rus Demiryolları, Kazan'da ''Kazan-2'' adlı ikinci tren garını açmayı planlıyor

Rus Demiryolları, Kazan’da ”Kazan-2” adlı ikinci tren garını açmayı planlıyor. Ağustos’un ilk pazar günü Rusya’da Demiryolu İşçileri Bayramı kutlanır. Bu yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde 2013’te Dünya Üniversite Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Kazan’da yeni taşıma noktaları hizmete girecek.
Daha önce yapılan açıklamalara göre Üniversite Oyunları 2013’e hazırlık kapsamında Kazan’da altyapının geliştirilmesi için 11 milyar Ruble ayrılmıştı. Bu bütçenin 3.5 milyarlık kısmı gerçekleşti. 2011 yılının Mayıs ayında Rusya Demiryolları Kazan’ın merkezinden havaalanına ulaşmayı kolaylaştıracak bir tren garı inşası projesini açıklamıştı. 700 milyon Rubleye mal olması beklenen proje için 2011 yılı içinde 73 milyon Ruble harcanmıştı. Gar tamamlandıktan sonra, saatte 140 km hızla işleyecek olan trenlerle Kazan şehir merkezinden havaalanına sadece 25 dakikada ulaşmak mümkün olacak.
Üniversite Olimpiyatları’na hazırlık çerçevesinde yapılan altyapı iyileştirmelerinden bir diğer de inşa edilen Kazan-2 istasyonuna trenlerin ve yolcuların transit geçişi sağlayacak olan Vosstaniye-Pasajirskaya garında yürütülüyor. Bu garlar toplamda 1.1 milyar Rubleye mal olacak. Bu miktarın 500 milyon Rublesi 2011 yılında harcanmıştı. Üniversite Olimpiyatları 2013’e hazırlıklar kapsamında yürütülen bu projelerin Aralık 2012’de açılmış olması planlanıyor.


Kaynak : turkish.ruvr.rusohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar