Turizmin Çağdaş Taşımacılık Hizmetine TCDD Süratle Koşuyor

TCDD çağdaşlaşmaya eğitimle başladı. Önce çağdaş demiryolu taşımacılığı eğitim merkezi açıldı. Sonra TCDD her sahada modern çağdaş varlığını sürdürerek hizmetini bilirkişilerle mükemmel bir şekilde vermeye kilitlendi.
Demiryolu Taşımacılığı Derneği’nin eğitim çalışmalarına verdiği hizmetleri yeni çağdaş modern bir mekana taşıdı. Her türlü çalışma verimini artırıcı özellikler arzeden çalışma yeri ortamı eğitim verecek ve eğitim merkezi çalışanların yüzünü güldürdü. Sektörden şimdiye kadar yoğun katılımın oranı daha da büyüyecek ve sertifikasız hiçbir TCDD çalışanı olmayacak ve işe alınamıyacak.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öz ve TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli yeni merkezin kurdelesini keserken eğitim üzerine basından gelen sorularıda cevapladılar.
Verilecek eğitimlerin niteliklerine göre en az 3 ay ve 1 yıla kadar kadar sürebileceğini özetlediler. Demiryolu Taşımacılığı Derneği Eğitim ve Etkinlik Merkezi’nin “Yaşamboyu öğrenmeyi” de destekleyerek, demiryolu taşımacılığı eğitimi alan kişinin işinin gerektirdiği bilgilere sahip olmasının, değişen koşullara ayak uydurabilen duruma gelmesinin, çalıştığı, sahip olduğu firmanın rekabet gücünü arttırarak nitelikli ve daha kaliteli hizmet sunabilecek duruma gelmesinin önünü açacağını dile getirdiler. İbrahim Öz “demiryolu geleceğimizdir”diyerek önemi vurguladı.
TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli ile ve DTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öz yaptığımız özel söyleşide ; “Bilindiği gibi Türkiye’de demiryolu alt yapısı ve işletmeciliği bir devlet kurumu olan TCDD tarafından –tekel- olarak yapılmaktadır. TCDD’nin kurum içi verdiği eğitimler dışında orta ve yüksek eğitim kurumları ile özel eğitim kurumlarında -demiryolu taşımacılığı eğitimi- verilmemektedir.
Demiryolu Taşımacılığı Derneği olarak son beş yıldır demiryolu sektörüne yönelik düzenlediğimiz eğitim programlarını derneğimize ait fiziki bir eğitim birimi olmadığından farklı mekânlarda yürütüyorduk. Giderek artan talep üzerine eğitimlerimizi daha düzenli ve kurumsal bir yapı içinde gerçekleştirmek amacıyla DTD çatısı altında bir -Eğitim ve Etkinlik Merkezi-oluşturduk”.şeklinde cevaplar aldık.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öz ve TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli’nin yamı sıra TCDD 1. Bölge Müdür Yardımcısı Nihat Aslan, DTD Yönetim Kurulu üyeleri, DTD Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri hazır bulundular.


Kaynak : www.turkelpress.com

 
 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar