Üsküdar – Çekmeköy Metrosu,Eureko Sigortaya Emanet

Türkiye’de mühendislik sigortaları branşında ilk üç şirketten biri olan Eureko Sigorta, Üsküdar – Çekmeköy arasında inşa edilecek metro hattının inşaatını sigortaladı. Marmaray Projesi, Kadıköy – Kartal, Otogar – Bağcılar metro hatları ile Boyabat Barajı da Eureko Sigorta tarafından sigortalanan büyük inşaat projeleri arasında yer alıyor. Eureko Sigorta inşaat ve montaj sigortaları branşında 2012’nin ilk altı ayındaki performansıyla yüzde 11,6’lık pazar payına ulaştı ve sektörde ikinci sıraya yerleşti.
İnşaat sigortalarında 6 ayda 21 milyona yakın prim üretimi
Son yıllarda sanayi sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte inşaat ve montaj sigortalarının daha fazla önem kazandığını belirten Eureko Sigorta Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele şunları ifade etti:
“İnşaat sigortaları hem kapsamı hem teminat yapısıyla ciddi riskler karşısında geniş güvence sunuyor. Sektör geneline bakıldığında bu branştaki prim üretiminin 181 milyona yakın olduğunu görüyoruz. Bu üretimin 21 milyona yakın kısmını biz Eureko Sigorta olarak gerçekleştiriyoruz. Gerek inşaat sigortaları alanının önde gelen reasürörleri ile güçlü ve uzun süreli ilişkilerimiz gerekse şu ana kadar içinde olduğumuz projelerden edindiğimiz tecrübelerimiz, Eureko Sigorta’yı diğer şirketlerden ayırıyor.”
Eureko Sigorta’nın inşaat sigortaları ürünü büyük çaplı ulaşım ve sanayi inşaatlarında ön depolama safhasından başlayarak taahhüt edilmiş işlerin kabulüne kadar geçen dönemde, müteahhittin maruz kalabileceği ani ve beklenmedik olaylar sonucu gerçekleşen kayıp ve hasarları teminat altına alıyor.
Eureko Sigorta hakkında
Türkiye’de banka sigortacılığının lideri, risk değerlendirme uzmanı, uluslararası bir sigorta şirketi olan Eureko Sigorta, Avrupa’nın 8 ülkesinde 22.000 çalışanıyla faaliyet gösteren dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Achmea’nın üyesidir. Hayatdışının tüm branşlarında faaliyet gösteren Eureko Sigorta, 1989’da Garanti Sigorta olarak kurulmuş ve Ekim 2007’de bugünkü adını almıştır. Eureko Sigorta, Garanti Bankası şubeleri, yurt çapındaki acente ve broker ağı ile müşterilerine fark yaratan sigortacılık hizmet ve ürünleri sunar.


Kaynak : www.gercekgundem.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar