Yük treni ve askeri araca hain saldırı

Van’ın Saray ilçesinde PKK üyeleri tarafından önce bir yük trenini, ardından da bölgeye gelen güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenlendi.


Edinilen bilgiye göre PKK üyeleri, Saray ilçesine bağlı Keçikayası ile Çaybağı köyleri arasındaki bölgede demiryoluna yerleştirdikleri patlayıcıyı Van’dan Kapıköy Sınır Kapısı’na giden yük treninin geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamayla birlikte raydan çıkan 4 vagon hasar gördü. Saldırının ardından bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerinin gelişi sırasında aynı örgüt üyeleri tarafından yola yerleştirilen bir patlayıcı daha patlatıldı.
Saldırılar sırasında ilk bilgilere göre aralarında askerlerin de bulunduğu 4 kişi yaralandı. Bölgede güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.

AĞIR YARALANAN BİR ASKER VAN’A GETİRİLDİ

Van’ın Saray ilçesinde, PKK üyelerinin yük trenine ve askeri araca yönelik saldırısında ağır yaralanan bir asker Van’a getirildi.

Edinilen bilgiye göre, PKK mensupları tarafından demiryoluna yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesinin ardından bölgeye giden askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında da yola yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi. Meydana gelen patlamada 3 asker yaralandı. Ağır yaralanan bir asker, askeri helikopterle Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yerleşkesi’nde bulunan futbol sahasına, buradan da ambulansla YYÜ Tıp Fakültesi Prof. Dr. Dursun Odabaş Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaynak : Sabah


İlk yorum yapan olun

Yorumlar